"Музеєм більше!" Наукові кадри. - № 2. 12 травня 2010
Інститут історичної освіти взяв активну участь в урочистостях, присвячених 175-річчю створення Університету. Було проведено конференції та круглі столи на тему життя, діяльності та наукової спадщини М.П.Драгоманова, розроблено та впроваджено в навчальну програму інституту новаторський курс «Історія НПУ імені М.П.Драгоманова», що вже другий рік читається студентам-історикам. Побачив світ шостий випуск Наукового часопису НПУ імені М.П.Драгоманова (серія 6: історичні науки), присвячений науковому осмисленню численного творчого доробку вченого.
Ще однією подією на відзначення ювілею в Інституті історичної освіти стало відкриття кабінету-музею, присвяченого М.П.Драгоманову. За рішенням Вченої ради університету в 2008 р. було розпочато його створення викладачами кафедри історії України. Адже, саме історикам до снаги відновити історичну справедливість, увічнити діяння та імена наших славних попередників. Тим більше, кабінет-музей на базі Інституту історичної освіти має особливу дидактичну функцію для виховання майбутніх педагогів-істориків у дусі гордості і поваги до мислителя європейського рівня.
Робота над створенням експозиції тривала понад рік. Особливих зусиль у створенні музею доклали завідувач кафедри історії України професор В.Й.Борисенко, доцент К.П.Двірна , ст. лаборант К.М.Кінаш. Повну підтримку у своєму починанні колектив кафедри отримав від ректорату університету (ректор В.П.Андрущенко, перший проректор В.П.Бех, проректор О.С.Падалка).
Нарешті, після довгих архівних пошуків, опрацювання виявленого матеріалу, дискусій про оформлення експозиції, переживань щодо якості змісту стендів, у відремонтованому приміщенні кабінет-музей запрацював 10 лютого 2010 р. Оформлена цікава підбірка матеріалів та документів про життя та науково-громадську діяльність нашого великого вченого.
Експонати кабінету-музею поділені за тематичними напрямками. Окремі з них присвячені дитячим та юнацьким рокам життя М.П.Драгоманова, його навчанню в Київському університеті Св. Володимира. На інших ми бачимо Драгоманова вже як викладача університету. Підібрані матеріали висвітлюють сторінки громадсько-політичної діяльності вченого, аналізують наукову та науково-видавничу спадщину мислителя. Цікаву інформацію містять експонати присвячені батьківщині М.П.Драгоманова м. Гадячу, його родині та однодумцям. Кабінет-музей відкрив ректор університету професор В.П.Андрущенко, який відзначив його високий рівень та побажав йому успішної пропаганди науково-теоретичних надбань мислителя, чиє ім’я носить наш університет.
Тож запрошуємо всіх, хто цікавиться минулим, відвідати кабінет-музей М.П.Драгоманова кафедри історії України Інституту історичної освіти.